کاربرد آهک هیدراته در صنایع: راهکاری اقتصادی و موثر

کاربرد و موارد مصرف آهک هیدراته به واسطه سهولت نگهداری و حمل و نقل این محصولات بسیار بیشتر از آهک زنده پودری می باشد و این تولیدات به عنوان یک ماده منعقد کننده، یک ترکیب خنثی سازی اسید و یک عامل جدا کننده ناخالصی ها در بسیاری از صنایع به کار گرفته می شود.

کاربرد آهک هیدراته

کاربرد آهک هیدراته در صنعت

برخلاف آهک زنده پودری که معمولاً جهت تولید انواع سیمان به عنوان کاتالیزور به صورت مستقیم به بهره برداری می رسد، آهک هیدراته دارای کاربرد های کاملا متفاوت در صنایع تصفیه آب آشامیدنی به عنوان منعقد کننده، در صنعت کشاورزی با هدف تصحیح اسیدیته خاک ها و در صنعت تولید مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از مهمترین زمینه های مصرف این ترکیب، صنعت کاغذ می باشد؛ به دلیل استفاده از مواد شیمیایی متنوع در مرحله کرافت تولید کاغذ ها باید از هیدروکسید کلسیم جهت جداسازی ناخالصی ها استفاده شود، اهک قادر به تبدیل ناخالصی های موجود در فرآیند های تولید کاغذ به کربنات کلسیم و هیدروکسید سدیم است که این مواد در نهایت به راحتی از طریق بازیافت به چرخه تولید برمی گردند.

آنالیز فیزیکی آهک هیدراته

Element Measure Element Measure
فرمول شیمیایی ca(oh)2 حلالیت در آب 0.16 (g/100 ml water at 20 ° c)
شکل و رنگ white-powder وزن مخصوص 2.2-2.4 (g/ml)
جرم مولکولی 74.09 (g/mol) نقطه جوش not applicable
دانسیته 400-600 (kg/m3) نقطه ذوب not applicable
سختی between 2 & 3 mohs ph 12.2

تفاوت آهک زنده و هیدراته

با توجه به مباحث قبل می‌ توان عنوان کرد که تفاوت اصلی آهک زنده و هیدراته در ساختار مولکولی این محصولات و بلافاصله بعد از آن طیف کاربری این تولیدات می باشد؛ اهک زنده از نظر تولید کنندگان یک ترکیب فعال و خالص شناخته شده است و بلافاصله در محیط های متفاوت با دیگر مواد واکنش داده و به فرآورده دیگری تبدیل می گردد.

در راستای همین امر بهره‌ برداری از این تولیدات در برخی صنایع امکان پذیر نمی باشد و این مهمترین دلیلی است که آهک هیدراته به کمک آهک زنده تولید و عرضه می شود؛ آهک هیدراته برخلاف اهک زنده میزان واکنش پذیری بسیار کمی دارد و این ترکیبات به راحتی قابل جابجایی و حمل و نقل هستند.

خرید آهک هیدراته

آهک هیدراته در کیفیت های متفاوت و با درجات خلوص متنوع توسط تولید کنندگان در ایران عرضه می گردد؛ به دلیل فراوانی سنگ های آهک در کشور و قیمت ارزان این محصول تمامی نیاز صنعتگران داخلی قابل تامین می باشد؛ مصرف‌کنندگانی که قصد خرید آهک هیدراته را دارند می‌ توانند با توجه به نکاتی نظیر درجه خلوص بالای این محصولات که در برگه آنالیز آزمایشگاهی آنها مشخص شده است و همچنین میزان رطوبت کیفیت و بسته بندی محصول بهترین تولیدات را در اختیار بگیرند؛ برای اطلاع از قیمت و دریافت لیست قیمت روز آهک هیدراته حتما با مشاورین آروشا ارتباط بگیرید.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 4.9 / 5. تعداد رای: 40

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

رادیو آروشا

جدیدترین اخبار سایت

گروه صنعتی کارخانجات آروشا

افتخار می کنیم به عنوان بزرگترین مجموعه صنعتی تولید و عرضه فرآورده های معدنی در ایران ، در خدمت صاحبان صنایع و مشتریان هستیم . محصول با کیفیت و درجه یک ، تضمین گسترش فعالیت های تولیدی می باشد ، استمرار تولید و توسعه پایدار جز از طریق رضایت مشتریان و تایید کیفیت توسط ایشان محقق نخواهد شد. با آروشا پودر ، کیفیت برتر را تجربه نمائید.