انواع پودر سنگ صنعتی ، ساختمانی و خوراکی

4.9
(50)

بدلیل موقعیت استراتژیک استان قم و برخورداری از معادن با خلوص بالا در حوزه تولید پودر سنگ بزرگترین تولید کننده انواع پودر سنگ صنعتی ، ساختمانی و خوراکی کشور دراین استان احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته است . مجموعه گروه صنعتی کارخانجات آروشا هم اکنون تامین پودر سنگ مورد نیاز بسیاری از واحدهای صنعتی و دامی و پروژه های عمرانی و ساختمانی کشور را بر عهده دارد.

انواع پودر سنگ صنعتی ، ساختمانی و خوراکی

انواع پودر سنگ صنعتی ، مشخصات و ترکیبات

پودر سنگ آهک خالص آروشا :

پودر سنگ آهک خالص سفید می باشد و در بیشتر موارد بواسطه وجود مقادیر کمی از مواد خارجی رنگ این نوع از پودر سنگها سفید کرم می گردد. رنگ قرمز پودر سنگ آهک بواسطه وجود مقدار کمی آهن در این نوع از پودر سنگها است. پودر سنگ آهکی که تا  ۹۹/۵درصد کربنات کلسیم داشته باشد، سنگ آهک خالص نامیده میشود.

پودر سنگ ساختمانی آروشا

از پودر سنگ ساختمانی در بسیاری از ملات های رایج استفاده می شود . همچنین پودر سنگ ساختمانی بعنوان پرکننده در زیرسازی نقش مهمی دارد. پودر سنگ ساختمانی مقدار زیادی کربنات کلسیم (بیشتر از ۹۵درصد) دارند. لازم بتذکر است که مقدار سیلیس و گوگرد در اینصورت باید بسیار ناچیز باشد.

پودر سنگ کوره های بازیک فولادسازی

پودر سنگ علاوه بر مصارف ساختمانی و خوراکی بدلیل ترکیب مهم کربنات کلسیم آن کاربرد صنعتی نیز دارد. پودر سنگ آهکی که بیشتر از ۹۷درصد کربنات کلسیم داشته باشد در کوره های بازیک فولادسازی بجای دولومیت کاربرد دارد.

پودر سنگ کوره های بلند ذوب آهن

پودر سنگ مورد نیاز برای کوره های ذوب آهن نیازمند استاندارد خاص در ترکیب عناصر آن می باشد. پودر سنگ آهک برای کوره های بلند ذوب آهن دارای حداقل ۹۵ درصد کربنات کلسیم و حداکثر ۵ درصد کربنات منیزیم می باشد . سنگ آهکی که در ذوب آهن بکار می رود باید فاقد مواد آلی بوده و میکروکریستالین باشد. ضروری است حداقل مقاومت آن دربرابر فشار ۳۰۰ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع باشد.

آنالیز فیزیکی آهک هیدراته

Element Measure Element Measure
فرمول شیمیایی ca(oh)2 حلالیت در آب 0.16 (g/100 ml water at 20 ° c)
شکل و رنگ white-powder وزن مخصوص 2.2-2.4 (g/ml)
جرم مولکولی 74.09 (g/mol) نقطه جوش not applicable
دانسیته 400-600 (kg/m3) نقطه ذوب not applicable
سختی between 2 & 3 mohs ph 12.2

پودر سنگ کنورتور

پودر سنگ آهک برای کنورتور دارای حداقل ۹۵٫۵ درصد کربنات کلسیم و حداکثر ۲٫۵ درصد کربنات منیزیم می باشد . 

پودر سنگ سیمان پرتلند

پودر سنگ سیمان پرتلند از انواع پودر سنگ صنعتی محسوب می شود . در ترکیب شیمیایی پودر سنگ آهک سیمان پرتلند حداقل ۷۲ درصد کربنات کلسیم و حداکثر ۱۵ درصد سیلیس و حداکثر ۲ درصد اکسید آهن و حداکثر ۴ درصد اکسید آلومینیوم وجود دارد . اکسیدهای قلیایی این نوع پودر سنگ باید کمتر از یک درصد باشد .

پودر سنگ دولومیت

دولومیت کربنات مضاعفی است که در آن یون منیزیم بمقدار زیاد جانشین کلسیم شده است. رنگ این نوع سنگها از سفید تا زرد و قهوه ای متغیر است. رنگ سنگ مذکور مربوط بمواد خارجی است که تا چند درصد در بیشتر موارد با این سنگها همراه می باشد. دولومیت معمولا   ۲ تا  ۳ درصد آهن دارد.
مقدار منیزیم (Mg) آن بین  ۱۳تا  ۱۸درصد متغیر است. پودر سنگ دولومیت معمولی حداقل دارای ۵۰ درصد کربنات کلسیم است . و حداقل ۴۰ درصد کربنات منیزیم دارد . پودر سنگ دولومیت مورد استفاده در ذوب آهن از انواع پودر سنگ صنعتی محسوب می شود .

پودر سنگ خوراک دام وطیور

فروش عمده پودر سنگ خوراک طیور ، میگو ، ماهی با استاندارد و ترکیبات مشخص در مجموعه ما در حال انجام می باشد واحدهای بزرگ پرورش و نگهداری طیور ، ماهی و میگو ، پودر سنگ خوراکی خود را از کارخانه آروشا با قیمت مناسب و اطمینان از محصول خریداری می نمایند.

پودر سنگ های مورد استفاده در زمینه تولید خوراک دام و طیور از نمونه‌ های کربنات کلسیم انتخاب می‌ شوند این تولیدات همان طور که از نامشان بر می اید دارای مقدار بسیار زیاد عنصر کلسیم هستند که این عنصر جزو مواد مغذی مورد استفاده در تهیه خوراک دام و طیور است و در صورت عدم وجود آن در غیره غذایی جانداران و حیوانات گفته شده ممکن است خسارت های جبران ناپذیر ایجاد گردد.

کربنات کلسیم که برای صنعت تولید خوراک دام و طیور مورد بهره‌ برداری قرار می‌ گیرد در واقع در نمونه‌ های کربنات کلسیم خوراکی است، این تولیدات نسبت به گرید های دیگر کربنات کلسیم متفاوت تولید می گردد و باید دارای حداقل ناخالصی ها باشند.

پودر کربنات کلسیم در مقابل دیگر منابع کلسیمی از قیمت ارزان تری برخوردار می باشد و شاید بتوان گفت قیمت ارزان این محصولات و در دسترس بودن آن ها جزو مهمترین دلایلی است که در حال حاضر بهره‌برداری‌ های لازم از آنها می شود.

کارخانه تولید پودر سنگ

کارخانه تولید پودر سنگ آروشا بدلیل تجهیزات پیشرفته و مدرن و تولید پودر سنگ به صورت کاملا تخصصی امکان تامین پودر سنگ با تناژ بالا برای مشتریان داخلی و صادرات دارد . تامین کلوخه و سنگ معدنی از معادن با کیفیت مطلوب و خطوط تولید متعدد صنعتی و تولید در تناژ بالا ، محصولات آروشا را در مقایسه با سایر واحدهای تولیدی که به صورت سنتی ۴۰ سال قبل فعالیت می نمایند ، از نظر کیفیت و قیمت با استقبال مشتریان روبرو نموده است . جهت کسب مشاوره و یا ثبت سفارش با مشاوران فروش مجموعه ما ارتباط برقرار فرمائید.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 50

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

رادیو آروشا

جدیدترین اخبار سایت

آروشاپودر ، نخستین در فرآورده های معدنی