محلول‌ پاشی درختان با پودر کربنات کلسیم

4.9
(67)

متاسفانه مشکل آفتاب سوختگی برگ درختان در مناطق جنوبی ایران باعث ایجاد خسارت خشکسالی به کشاورزان می گردد . درختانی مانند نارنگی و پرتقال ناول از بقیه انواع درختان بیشتر دچار آفتاب سوختگی شدید می شوند . برای حل این مشکل محلول‌ پاشی درختان با پودر کربنات کلسیم ویژه ای که توسط مجموعه صنعتی کارخانجات آروشا تولید شده است ، به کشاورزان و صاحبان باغات توصیه می گردد .

محلول‌ پاشی درختان با پودر کربنات کلسیم

علت استفاده از کربنات کلسیم در کشاورزی

یکی از مهمترین الزامات کشاورزی برای تولید محصولاتی با کیفیت و کمیت قابل قبول، توجه به نیاز خاک های کشاورزی به انواع ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. در راستای همین امر علت استفاده از پودر های میکرونیزه کربنات کلسیم در صنعت کشاورزی و در تولید کود های کشاورزی به وضوح دیده می‌ شود. کربنات کلسیم خاصیت قلیایی داشته و می‌ تواند ph خاک های اسیدی را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. این افزایش ph باعث حاصل خیزی خاک های کشاورزی می شود. همچنین باعث می گردد که گیاهان نیتروژن، فسفر و پتاسیم را بهتر و بیشتر جذب نمایند. پس می توان گفت علت اصلی استفاده از کربنات کلسیم در صنعت کشاورزی تنظیم ph خاک های اسیدی و کاهش غلظت آلومینیوم در آنها می باشد. رشد ضعیف محصول در خاک های اسیدی ناشی از وجود آلومینیوم ها در خاک می باشد که با استفاده از کربنات کلسیم میزان آلومینیوم تا حدی کاهش پیدا می نماید. افزودن کربنات کلسیم به خاک منابع ارزشمندی را برای تغذیه گیاه ایجاد می نماید و در واقع برای به حداکثر رساندن عملکرد تولید محصولات گزینه ایده آلی می باشد.

محلول‌ پاشی درختان با پودر کربنات کلسیم

خرید کربنات کلسیم کشاورزی

خرید کربنات کلسیم برای صنعت کشاورزی به دو صورت پودی یا به صورت دانه بندی امکان پذیر می باشد. کربنات کلسیم پودر شده در این زمینه اثرات مطلوب تری را ایجاد می نماید و سریعتر در خاک نفوذ می کند. همچنین می‌ توان گفت فرم های دانه بندی شده  کربنات کلسیم کاربرد آسانتری در صنعت کشاورزی دارد. اما زمان بیشتری برای تجزیه شدن و ارائه مزایای خود نیاز دارد. کربنات کلسیم در کشاورزی برای اصلاح چندین مشکل مورد توجه تولید کنندگان قرار می‌ گیرد. اما خرید و مصرف کربنات کلسیم  بر اساس نتایج به دست آمده از تجزیه و تحلیل خاک یک امر ضروری می باشد و تمامی کشاورزان باید در حد مطلوب از این پودر های میکرونیزه استفاده نمایند. توجه به میزان مصرف کربنات کلسیم در صنعت کشاورزی اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که ممکن است مصرف بیش از حد این ترکیب آسیب های جبران ناپذیری را به خاک وارد کند.

آنالیز فیزیکی کربنات کلسیم 400 مش

Element Measure
appearance white micronized powder
whiteness 95.5%
moisture 0.2%
specific gravity 2.7
ph value 9
oil absorption 22

محلول‌ پاشی درختان برای جلوگیری از آفتاب سوختگی برگها

از اوایل ماه خرداد تا اواخر تیرماه به دلیل وزش باد گرم و خشک و به تبع آن کاهش رطوبت هوا و افزایش بی سابقه دمای محیط ، بخشهای هوایی درختان بخصوص مرکبات در برخی از مواقع تا ۵۵ درصد دچار خسارت شده و کاهش کیفیت و کمیت محصولات را در پی خواهد داشت. به منظور ایجاد پوشش به رنگ سفید بر روی برگ و تنه درختان برای کاهش میزان جذب نور خورشید ضروری است تا در هر ۵۰۰ لیتر آب موجود در سمپاش ، مقدار ۳۰ کیلوگرم پودر کربنات کلسیم مخصوص محلول پاشی درختان حل شود . این محلول سفید رنگ پس از حل کامل پودر کربنات کلسیم از طریق پاشش بر روی درختان یک لایه سفید رنگ بر روی برگ و تنه درختان ایجاد نموده و باعث کاهش تاثیر گرمای شدید خورشید در پژمرده شدن برگها می گردد . شایان ذکر است پودر کربنات کلسیم مخصوص محلول پاشی می بایست فاقد هرگونه ناخالصی و مواد زائد باشد .

قیمت هر تن کربنات کلسیم سوپر سفید صادراتی

جلوگیری از آفتاب سوختگی درختان

آفتاب‌سوختگی باعث ایجاد خسارت در برخی از گونه های مختلف درختان ازجمله مرکبات، انار، سیب، زیتون و پسته در سطح وسیعی می شود . برای رفع این مشکل می توان از طریق روشهای علمی و با کمترین هزینه ممکن نسبت به پوشش محافظتی درختان اقدام کرد. همانطور که اطلاع دارید درختان مرکبات در دمای کمتر از ۲۸ درجه و بالای ۱۵ درجه سانتی گراد با شرایط بهتریبه رشد و تولید محصول مناسب اقدام می نمایند. حرارت بالای ۳۸ درجه باعث ایجاد پدیده آفتاب سوختگی برگ ها و میوه ها می شود که نتیجه این اتفاق بد کم شدن فتوسنتز و خسارت به شاخه های تازه ، کاهش رطوبت اندام ها و ضعف نهایی در ساختار درخت می گردد. این پدیده مضر همچنین باعث کاهش چشمگیر بازار پسندی محصولات باغی می گردد و خسارت مالی باغداران را در پی دارد. پوشش تنه و سرشاخه های درختان به وسیله محلول کربنات کلسیم و آب در فصول بهار و تابستان یک روش بسیار مفید برای جلوگیری از آفتاب سوختگی می باشد. در این روش قسمت های آفتابگیر درخت توسط محلول فوق و از طریق دستگاه سمپاش پوشش مناسب داده می شود.

درمان آفتاب سوختگی برگ درختان

آفتاب سوختگی برگ یکی از مشکلات شایع درختان است که ممکن است به علت تابش مستقیم آفتاب و شرایط آب و هوایی نامناسب رخ دهد. این مشکل باعث تاریک شدن و سوختگی برگ ها می شود و می تواند به خشک شدن و سقوط برگ ها منجر شود. برای درمان آفتاب سوختگی برگ درختان، رعایت تدابیری خاص می تواند موثر باشد. یکی از این روش ها محلول پاشی از طریق پودر کربنات کلسیم می باشد.

پودر ضد آفتاب: حفاظت آسان و موثر درختان از آفتاب و عوامل آسیب‌زا

درختان به عنوان یکی از مهمترین عناصر طبیعت، نقش بسیار مهمی در حفظ تعادل و زیبایی محیط زیست دارند. با این حال، آفتاب و عوامل آسیب‌زا ممکن است به درختان آسیب برسانند و سبب کاهش سلامت آنها شوند. برای حفظ و محافظت از درختان در برابر این عوامل، استفاده از پودر ضد آفتاب کربنات کلسیم یا پودر کائولن می‌تواند یک راه حل موثر و آسان باشد.

پودر ضد آفتاب کربنات کلسیم ، یک محصول ویژه است  تا درختان را در برابر اشعه مضر UV آفتاب محافظت کند. این پودر دارای فرمولاسیون منحصر به فردی است که به طور موثری از نفوذ اشعه UV جلوگیری می‌کند و در نتیجه از ایجاد آسیب‌های ناشی از آن جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، این پودر به درختان کمک می‌کند تا در مقابل عوامل آسیب‌زا دیگر مانند آلودگی هوا، تغییرات اقلیمی و خشکسالی مقاومت بیشتری پیدا کنند.

کارخانه تولید پودر کربنات کلسیم

خصوصیات پودر کربنات کلسیم مخصوص محلول پاشی

مجموعه صنعتی آروشا با استفاده از توان مهندسان زبده و تحقیقات انجام پذیرفته در واحد تحقیق و توسعه و ارتباط مستمر با باغداران موفق به تولید نوعی پودر کربنات کلسیم برای محلول پاشی شده است که خواص مهم آن عبارتند از :

 • فاقد هر گونه ناخالصی مضر برای برگ درختان می باشد.
 • حاوی عنصر مفید کلسیم برای تغذیه گیاهان می باشد.
 • به راحتی در خاک جذب می شود و همانند کود عمل می کند و هیچ ضرری برای محیط زیست و خاک ندارد.
 • دارای بیشترین سفیدی ممکن برای دفع نور خورشید می باشد.
 • طیف مضر نور خورشید را دفع و طیف مورد نیاز نور را به گیاه منتقل می کند .
 • قیمت به صرفه و اقتصادی نسبت به سایر مواد دارد.
 • باعث تقویت رشد و ماندگاری درختان شده و در افزایش کیفیت محصول مفید می باشد.
 • در کاهش ابتلا به برخی آفات موثر می باشد.
 • باعث کاهش تعرق برگ درختان می شود.

آهک پاشی درختان میوه

آهک پاشی یکی از روش‌های مهم و موثر در مراقبت و حفظ درختان میوه است. این فرایند که به عنوان یک روش غیرشیمیایی شناخته می‌شود، با استفاده از آهک به عنوان یک ماده طبیعی و محیطی، به منظور بهبود وضعیت خاک، افزایش تولید و بهبود کیفیت میوه‌ها انجام می‌شود. آهک پاشی می‌تواند تأثیرات بسیار مثبتی بر رشد و توسعه درختان میوه داشته باشد. اولین و مهمترین اثر آهک پاشی، اصلاح و تعادل pH خاک است. با افزایش pH خاک، اندازه ذرات خاک افزایش می‌یابد و این باعث بهبود ساختار خاک، دسترسی بهتر به آب و مواد غذایی و کاهش مشکلات ریشه درختان میوه می‌شود.
علاوه بر اصلاح pH خاک، آهک پاشی می‌تواند نقش مهمی در اصلاح خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاک داشته باشد. با افزایش محتوای کلسیم و منیزیم در خاک، می‌توان مواد غذایی ضروری را برای رشد و تکامل درختان میوه فراهم کرد. همچنین، آهک پاشی می‌تواند بهبود زهکشی خاک را نیز تسهیل کند و در نتیجه از آب‌رسانی به ریشه‌ها و کاهش خطر بروز بیماری‌های خاکی جلوگیری کند.

در انتها، آهک پاشی می‌تواند تأثیرات مثبتی بر کیفیت و میزان تولید میوه‌ها داشته باشد. با ایجاد شرایط مناسب برای رشد و تکامل درختان میوه، می‌توان عملکرد و عمر میوه‌ها را بهبود بخشید. همچنین، آهک پاشی می‌تواند به کاهش مشکلات مربوط به بیماری‌ها و آفات درختان میوه کمک کند. در نتیجه، آهک پاشی به عنوان یک روش طبیعی و موثر در مراقبت و حفظ درختان میوه، از اهمیت بالایی برخوردار است. با استفاده صحیح و به موقع از آهک پاشی، می‌توان بهبود وضعیت خاک، افزایش تولید و بهبود کیفیت میوه‌ها را به دست آورد و در نهایت به بهبود عملکرد و سودآوری باغ‌داری کمک کرد.

بزرگترین کارخانه تولید تخصصی پودر کربنات کلسیم

مجموعه صنعتی آروشا بعنوان بزرگترین واحد تولید و تامین پودر کربنات کلسیم مورد نیاز صاحبان صنایع و کشاورزان و باغداران کشور ، به ثبات و پایداری تولید داخلی و کمک به بهبود شرایط و کاهش هزینه های صنایع زیر دست اعتقاد راسخ دارد و در این زمینه از هیچ تلاش و کوشش علمی و عملی کوتاهی ننموده است .
به باغداران گرامی توصیه می شود برای محلول‌ پاشی درختان از سایر پودرهای معدنی مانند کائولن حدالامکان استفاده ننمایند ، زیرا که نفوذ برخی از عناصر در ثمره و میوه درختان ضمن کاهش کیفیت آن ، ممکن است برای مصرف کنندگان در کوتاه مدت و بلند مدت مشکلات پزشکی غیر قابل جبران ایجاد نماید .
شما می توانید جهت ثبت سفارش و یا اطلاع از قیمت فروش هر تن پودر کربنات کلسیم ، با واحد فروش ما ارتباط برقرار نموده و در هر کجای ایران که باشید ارسال سفارش مشتریان در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می گردد.

صادرات پودر کربنات کلسیم یزد

زمان محلول پاشی کربنات کلسیم مرکبات و درختان میوه

زمان محلول پاشی کربنات کلسیم در مرکبات: محلول پاشی کربنات کلسیم در مرکبات معمولاً در دو فاز صورت می‌گیرد: فاز رشد و فاز باردهی. در هر فاز، زمان مناسب برای پاشش این ترکیب ممکن است متفاوت باشد.
 1. فاز رشد: در فاز رشد، کربنات کلسیم به عنوان یک منبع کلسیم برای گیاهان مرکبات عمل می‌کند. پاشش کربنات کلسیم در این فاز می‌تواند بهبود رشد ریشه‌ها و ساقه‌ها، تقویت سیستم ایمنی گیاه و افزایش مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها را به همراه داشته باشد. بهترین زمان برای محلول پاشی کربنات کلسیم در فاز رشد، هنگامی است که گیاهان در حال رشد سریع هستند و نیاز به منابع غذایی است. این معمولاً در اوایل بهار و تابستان است.
 2. فاز باردهی: در فاز باردهی، کربنات کلسیم می‌تواند تاثیرات مثبتی بر روی تشکیل و رشد میوه‌ها داشته باشد. این ترکیب به عنوان یک منبع کلسیم و تنظیم کننده رشد میوه‌ها عمل می‌کند. زمان مناسب برای محلول پاشی کربنات کلسیم در فاز باردهی، هنگامی است که میوه‌ها در حال تشکیل و رشد هستند. این معمولاً در پاییز است.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 67

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

رادیو آروشا

جدیدترین اخبار سایت

آروشاپودر ، نخستین در فرآورده های معدنی