پودر مونوکسید کلسیم برای پرورش ماهی

4.7
(50)

پودر مونوکسید کلسیم برای پرورش ماهی بسیار تاثیر گذار می باشد و از این ترکیبات با هدف تصحیح اسیدیته و ph آب ها استفاده می شوند، این ترکیبات همچنین قادر به ضدعفونی کردن کف استخر و آکواریوم هستند و بر مبنای همین اهداف به عنوان بهترین ترکیب بهره برداری می شوند؛ پودر مونوکسید کلسیم را شرکت آروشا پودر به صورت بسته بندی شده در اختیار پرورش دهندگان ماهی و میگو در سراسر کشور قرار می دهد.

پودر مونوکسید کلسیم برای پرورش ماهی

قیمت هر کیلو آهک شیمیایی پودری

قیمت هر کیلو آهک شیمیایی پودری به آنالیز شیمیایی این محصولات و نوع فرایند های تولیدی آنها وابسته می‌ باشد؛ آهک شیمیایی یک ترکیب کاملاً قدیمی و سنتی است که به شیوه های متنوعی تولید و به بازار عرضه می گردد.

در فرآیند های تولید این محصولات که به فرآیند های سنتی و فرایند های ماشینی معروف هستند، از تجهیزات و تکنولوژی های متنوع استفاده می گردد و این مهمترین دلیلی است که قیمت این محصولات بسیار متفاوت و متغیر اعلام می گردد.

اهک شیمیایی پودری همان ترکیب جذب کننده رطوبت است که از گذشته تاکنون به عنوان بهترین ترکیب معدنی در امور بناسازی مورد بهره برداری قرار گرفته است و تقریباً سه هزار سال پیش ایرانیان از این ترکیبات در ساخت پی بنا ها، پل ها و ابگیر ها به صورت شگفت انگیزی استفاده کردند.

بر اساس آمار به دست آمده از کاربرد های پودر آهک شیمیایی می‌ توان عنوان کرد این ترکیبات جزو مهمترین دلایل ایجاد صنعت سیمان بودند چرا که ماده اصلی تشکیل دهنده سیمان را همین آهک های پودری هستند،این ترکیبات از نظر ساختار شیمیایی و آنالیز شیمیایی در واقع ترکیباتی قلیایی قوی می باشند که به راحتی می توانند با کلیه ی اسید ها ترکیب شوند.

آنالیز شیمیایی پودر آهک زنده میکرونیزه

Measure Element Measure Element
% 1 > cao (inactive) min 90% cao (active)
% 0.5 > mgo % 6 > caco3
% 0.5 > al2o3 % 0.5 > sio2
% 0.5 > mno % 0.3 > k2o
% 6 > l.o.i % 0.3 > na2o
trace so3 % 0.5 > fe2o3

کارخانه تولید پودر مونوکسید کلسیم

در کارخانه تولید پودر مونوکسید کلسیم دستگاه‌ های هیدراتاسیون عملکرد بسیار مهمی را از آن خود می نمایند و در واقع برای تولید این محصولات، آهک زنده مورد بهره برداری قرار گرفته و در همین دستگاه‌ های هیدراتاسیون، عمل هیدراته کردن آنها انجام می پذیرد.

در این دستگاه یک واکنش خاصی صورت می گیرد و به این صورت می‌ توان آن را توضیح داد: زمانی که بر روی آهک زنده آب ریخته می شود بر اثر واکنش با آب یک گرمای ایجاد می گردد که این گرما موجب بخار شدن قسمتی از آب موجود می‌ شود، در این عمل بر اثر جذب اب، اهک حالت متبلور به خود گرفته و به صورت گرد سفید رنگی که همان اهک مرده  است تولید می گردد، این عمل را از نظر علمی و صنعتی فرایند شکفته شدن آهک  می‌ گویند.

بعد از این مرحله اگر به آهک مرده آب اضافه کنند، این ترکیب به شیر اهک تبدیل شده و در مراحل بعدی آن را صاف می کند و یک محلول زلال که در حقیقت همان محلول سیر شده هیدروکسید کلسیم است، به وجود می آید؛ این ترکیب کاربرد بسیار زیادی در صنایع شیمیایی دارد و به صورت ویژه در استخراج منیزیم از آب دریا، در تولید هیدروکسید آمونیاک و هیدروکسید فلزات به کار گرفته می شود.

عرضه مستقیم پودر آهک کلسینه

در عصر حاضر آهک کلسینه و دیگر نمونه های این پودر های معدنی و میکرونیزه در صنعت سیمان و ساختمان سازی مورد بهره برداری قرار می گیرند و مهمترین دلایل استفاده از این محصولات خصوصیات ذاتی و قابل دسترس بودن آنها می باشد.

این ترکیبات همان طور که اشاره کردیم دارای فرآیند های تولیدی متنوع هستند و کارخانه های تولید کننده با در نظر گرفتن نیاز متقاضیان در بازار در هر مرحله از تولید می تواند پودر های میکرونیزه و خشکی را بهره برداری نمایند.

مهم ترین کارخانه ای که در ایران موفقیت فرآیند های تولید و عرضه مستقیم پودر آهک کلسینه را برای خود به ثبت رسانده، با نام تجاری اروشا پودر شناخته شده است، این مجموعه تولید کننده سال‌ های سال است که فرآیند های تولید این محصولات را بر اساس جدیدترین پیشرفت ها به انجام رساند و محصولاتی را در بسته بندی های متنوع در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

بسته بندی کردن آهک در نمونه های متفاوت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و مصرف کنندگان این محصولات باید با مکانیزم هایی که برای خالی کردن بسته بندی های این محصولات وجود دارد، آشنا بوده تا بتوانند از کیفیت بالای این ترکیبات بهره‌ مند شوند.

چنانچه آهک خریداری شده از سمت متقاضیان در کیسه های بزرگ جامبو بسته بندی شده باشد، مراحلی که برای خارج کردن آنها به کار می رود بایستی مجهز به تجهیزاتی باشند که از انباشتگی آهک مرده در یک جا جلوگیری نمایند و در هنگام استفاده، این ترکیبات به طور کامل از کیسه های بسته بندی شده تخلیه شوند؛ به عنوان مثال و برای توضیح بیشتر این گفته برای خالی کردن جامبوبگ ها آنها را بر روی یک سری دستگاه ها قرار می دهند که همزمان با خارج شدن آهک از قسمت پایین، کیسه ها به طور کامل در حالت کشیده قرار می گیرند و از انباشته شدن آهک در این زمینه جلوگیری شده و در نهایت به طور کامل کیسه ها تخلیه می شوند.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.7 / 5. تعداد موافقین : 50

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

رادیو آروشا

جدیدترین اخبار سایت

آروشاپودر ، نخستین در فرآورده های معدنی