کاربرد پودر جوشقان در ساختمان سازی : ایجاد نماشسته ی محکم و ایمن

4.9
(61)

کاربرد پودر سنگ جوشقان در تولید مصالح ساختمانی و در اجرای نماهای ساختمانی پررنگ‌ تر از صنایع دیگر می باشد و به دلیل داشتن رنگ سفید شفاف بهره‌برداری می شود و مزیت های بسیار زیادی نیز ایجاد می نماید.

کاربرد پودر جوشقان

ویژگی و مزایای پودر سنگ جوشقان

پودر سنگ جوشقان یک فراورده معدنی و صنعتی است که با استخراج سنگ های جوشقان و کوبیدن آن‌ ها در کارخانه‌ های فک کوبی تولید می گردد، سنگ های جوشقان در نمونه‌ های سنگ های مرمریت در معادن کشور وجود دارند و این سنگ ها در گروه سنگ های آهکی دسته بندی شده که مقدار بسیار زیادی کربنات کلسیم را در خود گنجانده اند.

این تولیدات از لحاظ ساختار مولکولی شباهت زیادی به سنگ های مرمر دارند، معادن سنگ جوشقان در نزدیکی های شهر جوشقان از توابع شهرستان کاشان قرار دارد و با توجه به رنگ سفید و شفاف پودر سنگ های جوشقان و قیمت مناسب این محصولات کاربرد های فراوان از انها در فضا های داخلی و خارجی ساختمان ها به ثبت رسیده است.

آنالیز شیمیایی پودرسنگ جوشقان سفید

Element (%)Measure
sio2 1.7
al2o3 0.6
fe2o3 0.2
cao 54.4
mgo 0.3
loi 42.55
whiteness 91

کاربرد پودر سنگ جوشقان در ساختمان سازی

ملاتی که به کمک پودر سنگ جوشقان تهیه می شود بسیار مستحکم، سفید و یکدست است و با استفاده از آن ها آثار ترک خوردگی و شکستگی دیده نمی‌ شود، به همین دلیل از این تولیدات در نماسازی ساختمان ها در صنعت ساخت و ساز بیشترین بهره برداری می شود؛ ترکیب پودر سنگ جوشقان و سیمان سفید هم باعث افزایش استحکام ملات های تولیدی می‌ شود.

این ترکیبات از ثبات رنگی بالایی برخوردار هستند و مدتها بدون تغییر باقی می‌ مانند و در برابر تغییرات مداوم آب و هوا مقاوم هستند و به راحتی می‌ توان از آنها در شهرهای شمالی کشور به عنوان رنگی برای نمای ساختمان استفاده کرد؛  حال حاضر یکی از کاربرد های اصلی پودر سنگ جوشقان در اجرای نماهای سیمانی شسته دیده می‌ شود.

یکنواختی ذرات میکرونیزه این پودر ها مورد توجه سیمانکاران قرار گرفته است و برای این فعالیت از ملات مرکب از پودر سنگ جوشقان، سیمان سفید و سنگ های دانه بندی شده استفاده می شود و در پایان پروژه نماهای ساختمان با آب شسته می‌ شوند تا سنگدانه ها بیشتر نمایان باشند.

شرکت تولیدی پودر سنگ

مقرون به صرفه بودن روش های صنعتی تولید پودر سنگ های جوشقان باعث به وجود آمدن تعداد بسیار زیادی از شرکت‌ های تولیدی این محصولات شده است، در حال حاضر شرکت تولیدی آروشا پودر، تولید پودر سنگ های جوشقان را بر مبنای تکنولوژی های برتر به انجام می رساند؛ در این واحد تولید کننده بعد از استخراج سنگ های معدنی و سنگ جوری آنها در معادل، فرایند های دیگر در کارخانه ها انجام می پذیرد و در این محیط ها فک های کوشی قدرتمند فرآیند خردایش سنگ های معدنی را انجام می‌ دهند و در نهایت از سرند ها و توری های مخصوص برای غربال کردن و جداسازی ناخالصی های این پودر ها استفاده می گردد و پودر میکرونیزه شده و مش بندی شده در اختیار تمامی صنعتگران قرار می گیرد.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 61

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

رادیو آروشا

جدیدترین اخبار سایت

آروشاپودر ، نخستین در فرآورده های معدنی