محلول‌ پاشی درختان با پودر کربنات کلسیم

متاسفانه مشکل آفتاب سوختگی برگ درختان در مناطق جنوبی ایران باعث ایجاد خسارت خشکسالی به کشاورزان می گردد . درختانی مانند نارنگی و پرتقال ناول از بقیه انواع درختان بیشتر دچار آفتاب سوختگی شدید می شوند . برای حل این مشکل محلول‌ پاشی درختان با پودر کربنات کلسیم ویژه ای که توسط مجموعه صنعتی کارخانجات آروشا تولید شده است ، به کشاورزان و صاحبان باغات توصیه می گردد .

محلول‌ پاشی درختان با پودر کربنات کلسیم

علت استفاده از کربنات کلسیم در کشاورزی

یکی از مهمترین الزامات کشاورزی برای تولید محصولاتی با کیفیت و کمیت قابل قبول، توجه به نیاز خاک های کشاورزی به انواع ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. در راستای همین امر علت استفاده از پودر های میکرونیزه کربنات کلسیم در صنعت کشاورزی و در تولید کود های کشاورزی به وضوح دیده می‌ شود. کربنات کلسیم خاصیت قلیایی داشته و می‌ تواند ph خاک های اسیدی را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. این افزایش ph باعث حاصل خیزی خاک های کشاورزی می شود. همچنین باعث می گردد که گیاهان نیتروژن، فسفر و پتاسیم را بهتر و بیشتر جذب نمایند. پس می توان گفت علت اصلی استفاده از کربنات کلسیم در صنعت کشاورزی تنظیم ph خاک های اسیدی و کاهش غلظت آلومینیوم در آنها می باشد. رشد ضعیف محصول در خاک های اسیدی ناشی از وجود آلومینیوم ها در خاک می باشد که با استفاده از کربنات کلسیم میزان آلومینیوم تا حدی کاهش پیدا می نماید. افزودن کربنات کلسیم به خاک منابع ارزشمندی را برای تغذیه گیاه ایجاد می نماید و در واقع برای به حداکثر رساندن عملکرد تولید محصولات گزینه ایده آلی می باشد.

محلول‌ پاشی درختان با پودر کربنات کلسیم

خرید کربنات کلسیم کشاورزی

خرید کربنات کلسیم برای صنعت کشاورزی به دو صورت پودی یا به صورت دانه بندی امکان پذیر می باشد. کربنات کلسیم پودر شده در این زمینه اثرات مطلوب تری را ایجاد می نماید و سریعتر در خاک نفوذ می کند. همچنین می‌ توان گفت فرم های دانه بندی شده  کربنات کلسیم کاربرد آسانتری در صنعت کشاورزی دارد. اما زمان بیشتری برای تجزیه شدن و ارائه مزایای خود نیاز دارد. کربنات کلسیم در کشاورزی برای اصلاح چندین مشکل مورد توجه تولید کنندگان قرار می‌ گیرد. اما خرید و مصرف کربنات کلسیم  بر اساس نتایج به دست آمده از تجزیه و تحلیل خاک یک امر ضروری می باشد و تمامی کشاورزان باید در حد مطلوب از این پودر های میکرونیزه استفاده نمایند. توجه به میزان مصرف کربنات کلسیم در صنعت کشاورزی اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که ممکن است مصرف بیش از حد این ترکیب آسیب های جبران ناپذیری را به خاک وارد کند.

محلول‌ پاشی درختان برای جلوگیری از آفتاب سوختگی برگها

از اوایل ماه خرداد تا اواخر تیرماه به دلیل وزش باد گرم و خشک و به تبع آن کاهش رطوبت هوا و افزایش بی سابقه دمای محیط ، بخشهای هوایی درختان بخصوص مرکبات در برخی از مواقع تا ۵۵ درصد دچار خسارت شده و کاهش کیفیت و کمیت محصولات را در پی خواهد داشت. به منظور ایجاد پوشش به رنگ سفید بر روی برگ و تنه درختان برای کاهش میزان جذب نور خورشید ضروری است تا در هر ۵۰۰ لیتر آب موجود در سمپاش ، مقدار ۳۰ کیلوگرم پودر کربنات کلسیم مخصوص محلول پاشی درختان حل شود . این محلول سفید رنگ پس از حل کامل پودر کربنات کلسیم از طریق پاشش بر روی درختان یک لایه سفید رنگ بر روی برگ و تنه درختان ایجاد نموده و باعث کاهش تاثیر گرمای شدید خورشید در پژمرده شدن برگها می گردد . شایان ذکر است پودر کربنات کلسیم مخصوص محلول پاشی می بایست فاقد هرگونه ناخالصی و مواد زائد باشد .

خرید بهترین کلسیم کربنات بوشهر
>>

قیمت هر تن کربنات کلسیم سوپر سفید صادراتی

پیشگیری از آفتاب سوختگی درختان

آفتاب‌سوختگی باعث ایجاد خسارت در برخی از گونه های مختلف درختان ازجمله مرکبات، انار، سیب، زیتون و پسته در سطح وسیعی می شود . برای رفع این مشکل می توان از طریق روشهای علمی و با کمترین هزینه ممکن نسبت به پوشش محافظتی درختان اقدام کرد. همانطور که اطلاع دارید درختان مرکبات در دمای کمتر از ۲۸ درجه و بالای ۱۵ درجه سانتی گراد با شرایط بهتریبه رشد و تولید محصول مناسب اقدام می نمایند. حرارت بالای ۳۸ درجه باعث ایجاد پدیده آفتاب سوختگی برگ ها و میوه ها می شود که نتیجه این اتفاق بد کم شدن فتوسنتز و خسارت به شاخه های تازه ، کاهش رطوبت اندام ها و ضعف نهایی در ساختار درخت می گردد. این پدیده مضر همچنین باعث کاهش چشمگیر بازار پسندی محصولات باغی می گردد و خسارت مالی باغداران را در پی دارد. پوشش تنه و سرشاخه های درختان به وسیله محلول کربنات کلسیم و آب در فصول بهار و تابستان یک روش بسیار مفید برای جلوگیری از آفتاب سوختگی می باشد. در این روش قسمت های آفتابگیر درخت توسط محلول فوق و از طریق دستگاه سمپاش پوشش مناسب داده می شود.

کارخانه تولید پودر کربنات کلسیم

خصوصیات پودر کربنات کلسیم مخصوص محلول پاشی

مجموعه صنعتی آروشا با استفاده از توان مهندسان زبده و تحقیقات انجام پذیرفته در واحد تحقیق و توسعه و ارتباط مستمر با باغداران موفق به تولید نوعی پودر کربنات کلسیم برای محلول پاشی شده است که خواص مهم آن عبارتند از :

  • فاقد هر گونه ناخالصی مضر برای برگ درختان می باشد.
  • حاوی عنصر مفید کلسیم برای تغذیه گیاهان می باشد.
  • به راحتی در خاک جذب می شود و همانند کود عمل می کند و هیچ ضرری برای محیط زیست و خاک ندارد.
  • دارای بیشترین سفیدی ممکن برای دفع نور خورشید می باشد.
  • طیف مضر نور خورشید را دفع و طیف مورد نیاز نور را به گیاه منتقل می کند .
  • قیمت به صرفه و اقتصادی نسبت به سایر مواد دارد.
  • باعث تقویت رشد و ماندگاری درختان شده و در افزایش کیفیت محصول مفید می باشد.
  • در کاهش ابتلا به برخی آفات موثر می باشد.
  • باعث کاهش تعرق برگ درختان می شود.

بزرگترین کارخانه تولید تخصصی پودر کربنات کلسیم

مجموعه صنعتی آروشا بعنوان بزرگترین واحد تولید و تامین پودر کربنات کلسیم مورد نیاز صاحبان صنایع و کشاورزان و باغداران کشور ، به ثبات و پایداری تولید داخلی و کمک به بهبود شرایط و کاهش هزینه های صنایع زیر دست اعتقاد راسخ دارد و در این زمینه از هیچ تلاش و کوشش علمی و عملی کوتاهی ننموده است .
به باغداران گرامی توصیه می شود برای محلول‌ پاشی درختان از سایر پودرهای معدنی مانند کائولن حدالامکان استفاده ننمایند ، زیرا که نفوذ برخی از عناصر در ثمره و میوه درختان ضمن کاهش کیفیت آن ، ممکن است برای مصرف کنندگان در کوتاه مدت و بلند مدت مشکلات پزشکی غیر قابل جبران ایجاد نماید .
شما می توانید جهت ثبت سفارش و یا اطلاع از قیمت فروش هر تن پودر کربنات کلسیم ، با واحد فروش ما ارتباط برقرار نموده و در هر کجای ایران که باشید ارسال سفارش مشتریان در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می گردد.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد رای: 1

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

رادیو آروشا

جدیدترین اخبار سایت

گروه صنعتی کارخانجات آروشا

افتخار می کنیم به عنوان بزرگترین مجموعه صنعتی تولید و عرضه فرآورده های معدنی در ایران ، در خدمت صاحبان صنایع و مشتریان هستیم . محصول با کیفیت و درجه یک ، تضمین گسترش فعالیت های تولیدی می باشد ، استمرار تولید و توسعه پایدار جز از طریق رضایت مشتریان و تایید کیفیت توسط ایشان محقق نخواهد شد. با آروشا پودر ، کیفیت برتر را تجربه نمائید.